يكشنبه 4 فروردين 1398   21:42:16
بيشتر
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 
امتیاز دهی
 
 

استانها
1394/12/24 دوشنبه
برگزاری سمینار زندگینامه حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) در دانشگاه پیام نور مرکز بندرلنگه
سمینار زندگینامه حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) در دانشگاه پیام نور مرکز بندرلنگه برگزار شد

.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه : بمناسبت سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) سمینار زندگینامه حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) با حضور حجت الاسلام مسلم حیدرزاده جهت آشنایی بیشتر دانشجویان با ویژگی ها و خصوصیات زندگی حضرت فاطمه زهرا(س) شد.
در ابتدا حاج آقا حیدرزاده به گفته رسول اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) اشاره کرد و گفت :"فاطمه سرور زنان جهانیان است" و علو مقام حضرت زهرا (علیها السلام) تنها محدود به عصر حیات آن بزرگوار نمی‌باشد و در تمامی اعصار جریان دارد و با مراجعه به قرآن کریم درمی‌یابیم که آیات متعددی در بیان شأن و مقام حضرتش نازل گردیده است که از آن جمله می‌توان به آیه‌ی تطهیر، آیه مباهله، آیات آغازین سوره دهر، سوره کوثر، آیه اعطای حق ذی القربی و... اشاره نمود که خود تأکیدی بر مقام عمیق آن حضرت در نزد خداوند است.
در ادامه حجت الاسلام حیدرزاده در مورد مکارم اخلاق و مقام حضرت فاطمه زهرا (علیها السلام)، جایگاه علمی ایشان، مقام عصمت و عظمت و ازدواج آن حضرت نکاتی بیان نمود وبه درسهایی از زندگی حضرت فاطمه زهرا (علیها السلام) اشاره کرد وگفت : از مسائل مهم در هر خانواده‌ای، چگونگی تقسیم کار بین زن و شوهر و تعیین محدوده وظیفه و مسئولیت هر کدام از آنها است که می توان از زندگی حضرت فاطمه زهرا(س) درس آموخت و الگوی زندگی خویش قرار داد.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر